Як уберегти дитину від поганої компанії.

«Чому друзі стають для дитини ближче, ніж самі батьки?» – це питання часто задають собі батьки, у яких дитина підліткового чи раннього юнацького віку.

Психологи стверджують, що найчастіше підліток намагаються зав’язати дружбу з невластивим за характером з ним дитиною. Звичайно ж, батьки, дізнавшись про подібну дружбу, починають турбуватися. До речі кажучи, слід зазначити для заспокоєння батьків – підліткова дружба в більшості випадків швидкоплинна. Тому, найголовнішою умовою вирішення цієї проблеми – це спокійне ставлення до такої дружби.

Сумно, але багато батьків роблять у таких випадках одну і ту ж помилку: забороняють дитині дружити з деякими дітьми. Чи можна домогтися результатів у такий спосіб? Можна, якщо батьківський авторитет неймовірно високий. Але, в більшості випадків, діти починають робити все на зло батькам, так як для них властиве протиріччя . Дитина просто перестає розповідати своїм батькам про те, де і с ким вона була, тобто батьки стають мало поінформованими. Така «таємна», або «тіньова» дружба – неймовірно захоплююче заняття, яке переповнене пригодами і скритністю, а яка дитина відмовиться від пригод і можливості вести «подвійне» життя?

Замість заборон можна використовувати інший, більш результативний метод: дозволити дитині дружити, причому зробити це треба від чистого серця, як би важко не було. Не можна упереджено ставитися до всіх нових друзів дитини, адже новий друг тільки на перший час виглядає конфліктним і некерованим, а на ділі виявляється чудовою людиною. Спробуйте подивитися на нових друзів своєї дитини з іншого боку і спробуйте знайти в них щось хороше і привабливе (зрештою, ваша дитина в них щось побачла). Проте, якщо ваша дитина насправді потрапила в «погану компанію» де є особи з девіантною чи делінкветноюповедінкою потрібно спокійно та у формі діалогу пояснити дитині свою думку. Важливим правилом – є  переключення інтересів підлітка. Трапляється й таке, що вашій дитині просто не вистачає інтересів і захоплень в житті, а там, в тій компанії, їй пропонують  пригоди, авантюри і ризик.

Потрібно спробувати переключити підлітка на якесь заняття, яке б повністю задовольняла його тягу до пригод. Наприклад, це можуть бути секції, такі як волейбол, бокс, скелелазіння, стрибки з парашутом. Але, крім таких екстремальних видів спорту також є танці та туризм.

Що робити, якщо дитина вже в поганій компанії?

Якщо дитина «втягнулася» в компанію, необхідно знайти цьому причину. Часто в такій компанії виявляється дитина, яка відчуває себе ізгоєм – вдома не розуміють, в класі зневажають … Залишається тільки подружитися з хуліганами: дивуйтеся і заздріть!

Прощупайте грунт: чи справді вашій дитині комфортно з друзями, чи відчуває вона себе потрібною вдома. Скоріш за все, підліток і сам незадоволений такою дружбою, а допомоги попросити не у кого або просто страшно. У такому випадку дайте йому зрозуміти, що ви ні в якому разі не будете його лаяти, щоб він знав – ви приймете його в будь-якому випадку.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal