Психологічні рекомендації статевого виховання

Психологічні поради: «Ваші діти на порозі кохання»
Ваші діти стоять на порозі дорослого життя.  Вони потребують Ваших порад, Вашого досвіду.

Вікові межі навчання у ліцеї – це старший підлітковий та початок юнацького віку. І саме в цей період, коли майбутню професією вже  обрано, важливе місце у житті займає  значення індивідуальних емоційних контактів та прихильності.Виникає почуття закоханості, юнацька мрія про любов, яка виражає прагнення до емоційного контакту, розуміння, душевної близькості. Однак, це почуття дуже часто підсилює потребу в людині, з якою можна порадитися, поділитися переживаннями. Саме тому, особливе місце у статевому вихованні належить родині, де дитина щодня знайомиться з великою кількістю взірців і форм поведінки батьків у різних ситуаціях. Сімейне виховання формує у дівчат підліткового віку почуття дівочої гідності, уміння володіти своїми почуттями, готовність зберігати дівочу честь і гідність. У юнацькому віці особливу увагу батьки повинні приділяти проблемі самовизначення особистості, розвитку її професійних інтересів, свідомому ставленню до життєвих виборів, активній за формою та моральній за змістом громадянській позиції, формуванню адекватних шлюбно-сімейних уявлень.

Тому поради батькам такі:

  1. Атмосфера довіри в сім’ї – є головною складовою виховання. Вислуховувати дітей і давати їм правильні та ясні відповіді.
  2. Будьте уважними до своєї дитини, цікавтесь, чим вона займається, сидячи за комп’ютером, розмовляючи тривалий час по телефону, із ким спілкується, хто її друзі.
  3. Будьте для неї другом, а не суддею.
  4. Навчіть дитину довіряти вам.
  5. Не соромтесь розпочати з дитиною відверту розмову про статеве життя.
  6. Навчіться робити компліменти своїй дитині, підкреслюючи її зовнішню та внутрішню привабливість для оточуючих.
  7. Сприяйте конструктивному відпочинку та розвитку естетичних почуттів (відвідування кінотеатру, театру, концертів, привчайте дитину читати літературні твори).
  8. Прищеплюйте дітям ба­жання бути корисними для інших (займатися волонтерською діяльностю, громадською працею).
  9. Будьте прикладом для своєї дитини.

У період статевого дозрівання, на думку А. Макаренка, дитині особливо потрібен душевний контакт з батьками. Неприпустиме «шпигування» за дітьми, підозріле ставлення до дружби дітей різної статі. Це робить їх потайними, замкненими, позбавляє дорослих можливості благотворно впливати на їхню психіку і поведінку.

Ваші діти потребують відчуття дорослості, поваги до їхнього вибору (у тому числі і до вибору об’єкта кохання). Пам’ятайте, що вимагаючи від них серйозної, відповідальної поведінки, ви тим самим наголошуєте на їх дорослості. Кожна доросла людина має обов’язки, проте не забувайте і про права, які потрібно поважати. Будьте послідовними у своїх вимогах, адже довіру дуже легко втратити. Сприяйте формуванню у ваших дітей уявлень про кохання на кращих зразках.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal