Відкриття ІІ етапів Міжнародних конкурсів з української мови імені Петра Яцика та мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів ПТНЗ

Чернігівський професійний ліцей побуту «Рідна мова – це невід’ємна частка Батьківщини, голос свого народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші й найніжніші струни людської душі».

                                                                                              Б. Антоненко-Давидович

         23 листопада 2016 року на базі Чернігівського професійного ліцею побуту відбулося урочисте відкриття ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. та VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в яких. взяли участь 32 представники 16-ти ПТНЗ області, переможці І-х етапів конкурсів.. Нагадаємо, що унікальний мовний турнір з української мови був започаткований великим українцем із Канади Петром Яциком, а нині – це один із наймасштабніших національних проектів в Україні. Конкурс ім. П. Яцика був проведений у 2000 році, маючи на меті піднесення престижу української мови серед молоді та утвердження її державного статусу. Відтоді

Конкурс відбувається щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започатковано у вересні 2010 року Указом Президента України. Його мета – піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, заохочення учнів та студентів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури і вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Теплими й добрими словами вітання звернувся до учасників ІІ  етапу конкурсу директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Чернігівській області Віктор Гріненко. У своєму виступі він зазначив, що у важкий для країни час проведення таких конкурсів доводить, що наш народ здатний захищати свою державність, має незламний дух, бо вивчає й поважає рідну мову, яка є засобом об’єднання нашої країни. Керівник обласної методичної секції викладачів української мови й літератури  ПТНЗ, викладач вищої категорії Чернігівського професійного ліцею побуту Лариса Лоханська привітала педагогів-словесників, які не тільки навчають сучасну молодь української мови, а й реалізують набагато важливіше завдання – виховують справжніх громадян України, адже саме діти і є справжньою гордістю держави.

Піднесеного настрою присутнім надали виступи художніх колективів: талант-студії «Віва», студії естрадного танцю «Бродвей», чарівних українок – учасниць гуртка «Сценічний рух»,а також  Заслуженого артиста естрадного мистецтва, автора і виконавця пісень Гарріса. Бажаємо успіху всім учасникам ІІ етапу Конкурсу ім. Петра Яцика, Тараса Шевченка та перемоги на Всеукраїнському етапі.

 

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Ви можете залишити комментарі, чи гіперпосилання на Ваш сайт.

Залишити коментарій