Соціальний педагог


Соціальний педагог – це спеціаліст, який покликаний об’єднати зусилля сім’ї, навчального закладу,  громадськості для надання допомоги дитині.

Соціальний педагог організовує виховну роботу в колективі, яка направлена на формування загальної культури особистості, поваги до навколишнього середовища, адаптацію особи до життя в суспільстві. Він вивчає соціально-психологічні особливості учнів та їх мікро середовище, умови життя, виявляє інтереси та потреби, труднощі та проблеми, конфліктні ситуації, відхилення у поведінці та своєчасно надає соціальну допомогу та підтримку, виступає посередником між учнем та навчальним закладом, сім’єю, соціумом та органами влади.

Соціальний педагог сприяє реалізації прав та свобод учнів, створенню комфортної та безпечної обстановки, забезпеченню охорони їх життя та здоров’я.

Соціальний педагог взаємодіє з педагогічними працівниками, батьками (або особами, які їх замінюють), спеціалістами соціальних служб для надання допомоги учням, що потребують опіки та піклування, мають обмежені фізичні можливості, а також сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини.

Соціальний педагог бере участь у розробці, затвердженні та реалізації освітніх програм та несе відповідальність за якість їх виконання в межах своєї компетенції.

Соціальний педагог в організації своєї роботи від дає перевагу створенню здорового мікроклімату в колективі, гуманізації міжособистісних відносин, сприяє реалізації здібностей кожного, захисту інтересів учнів, організації дозвілля, включенню в соціальну корисну діяльність, вивчає проблеми учнів та педагогічних працівників та сприяє їх вирішенню.

Соціальний педагог підтримує постійний зв’язок з сім’ями учнів. Особлива увага приділяється проблемам захисту дитини від батьківської жорстокості.

Соціальний педагог координує роботу педагогічного колективу з важкими дітьми, з соціальним мікросередовищем та громадськістю. Він періодично інформує педагогічний колектив про соціально-психологічний клімат у колективі, про кожного складного учня та про надання йому допомоги.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal