Закрійник

Закрійник – головна людина під час виготовлення одягу. Створюючи сучасний одяг необхідно враховувати напрямок моди, вік, особливості фігури, риси обличчя, колір, візерунок тканини, вимагає від спеціаліста глибоких знань побудови креслень конструкцій різного асортименту, виду одягу, відповідно до фігури замовника, створення сучасних моделей, творчого підходу до своєї справи. Починає з елементарнихсилуетів, стильних костюмів закінчує гламурними сукнями, вечірніми ансамблями. Він, як дизайнер, втілює в життябудь-якутворчумрію.Він керує роботою кравців або шиє сам. Ключовим моментом успіху підприємства є професіоналізм закрійника та чутливе відношення до кожного партнера та клієнта.

ЧПЛП

Характер роботи:

Закрійники працюють в ательє з пошиття одягу. У їхні професійні обов’язки входить перше спілкування з клієнтом, уточнення всіх його побажань з приводу замовлення, при необхідності – консультування з вибору фасону, виходячи з особливостей фігури замовника.
Закрійник знімає мірки, виготовляє лекала, проводить розкладку лекал на тканині, розкроює, післячого за справу беруться швачки.
Під час виготовлення одягу закрійник проводить примірки, уточнює, коректує, робить підгін моделі по фігурі і, врешті-решт, здає виріб замовникові. Загалом, на всіх етапах створення одягу закрійник – ключова фігура. Тому, вимоги до його професіоналізму високі.

ЧПЛП

Чернігівський професійний ліцей побутуЗакрійники працюють у сфері побуту, обслуговування. Велику популярність мають ательє мод, дизайнерські студії та салони, де виробляють ексклюзивний одяг на замовника, закрійник в цьому процесі – головний.
Дана професія може бути орієнтована на самозайнятість, виставкову діяльність. Тобто вона дає можливість працювати за індивідуальною формою організації праці та збувати свої вироби самому або через торгову мережу чи посередницькі організації. Досвідчені закрійники можуть займатися індивідуальною трудовою діяльністю, очолювати приватне мале підприємство. Професія закрійника відкриває широкі перспективи для розвитку приватного бізнесу.Після закінчення ліцею можна навчатися в Київському університеті технологій та дизайну та отримати спеціальність інженера-технолога, художника-модельєра.

Умови роботи:

Робота закрійника відноситься до праці середнього ступеня важкості і напруженості. Обмежень що довіку і статі немає. Закрійники в ательє чи кравецькій майстерні працюють в одну зміну, робота триває 8 годин. Закрійник працює стоячи і сидячи втім вже зараз у своїй діяльності починають використовувати комп’ютер­ну техніку з метою побудови креслень викройок, виготовлення лекал, моделювання одягу, зберігання інформації. Можна прогнозувати, що у недалекому майбутньому комп’ютер стане таким же неодмінним інструментом в праці закрійника, як зараз ножиці та сантиметр.

Працює в комфортних умовах – в розкрійному цеху – просторому, чистому, світлому приміщенні або в ательє. На швейних підприємствах існує розподіл праці. Але закрійник, що досконало опанував всі операції, може далі працювати в групах, обслуговуючих модельєрів і конструкторів (дизайнерів) одягу, і займатися виготовленням одиничних моделей (ексклюзивних) – перших екземплярів нових моделей пальт, плать, костюмів і тощо.

Чернігівський професійний ліцей побуту
Чернігівський професійний ліцей побуту

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal