Швачка

Гарно одягатися – це мистецтво, якому вчитися ніколи не пізно. Зважте, скільки часу Ви витрачаєте на пошуки в магазинах потрібної моделі одягу, яка підходить по ціні, фасону, кольору чи розміру.

Задуми художника-модельєра втілює у життя швачка. Їі місце роботи і швейна фабрика, ательє індивідуального пошиву одягу. Від грамотності і вміння швачки залежить якість виробу, його краса.
ЧПЛП

Чернігівський професійний ліцей побуту
Швачка — одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу суспільства. Впродовж тисячоліть людина виготовляла одяг вручну. І лише в 19 столітті з’явилися перші швейні машини. Зараз ця професія найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві.У всі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. І все це пов’язано із професією швачки. Вона є однією з найдавніших і водночас найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Результатом праці швачки є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний, верхній і легкий.

Основу технологічної праці швачки становить виготовлення виробів із різноманітних тканин. Процес пошиття здійснюється за допомогою універсальних і спеціальних швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки (прасок і пресів) та швейного приладдя.
ЧПЛП

Швачка має знати:

•    призначення, будову й принцип роботи швейних машин усіх систем та іншого обладнання;
•    властивості тканин;
•    асортимент виробів для пошиття, способи їх обробки;
•    технічні умови виконання відповідних операцій;
•    послідовність обробки виробів на потоці;
•    основні відомості зі стандартизації й контролю якості готової продукції, правила технічного обслуговування й нескладного ремонту швейних машин та іншого обладнання;
•    правила безпеки праці, виробничої санітарії та гігієни.

Швачка має вміти:

•    виконувати всі види робіт з виготовлення одягу;
•    застосовувати передові методи організації праці.

Чернігівський професійний ліцей побуту
Робота швачки кваліфікується як фізична праця середнього рівня важкості. Працюють за цим фахом переважно жінки, їх робота проходить у цехах із побутовим мікрокліматом та індивідуальним освітленням. У великих цехах швачки працюють у спеціальному робочому одязі. Специфічною особливістю роботи є фіксована сидяча поза, що передбачає наявність робочого стільця, який регулюється по висоті й куту нахилу спинки. З метою профілактики втоми та відновлення працездатності швачки використовують регламентовані перерви для відпочинку.Хоча професія швачки фізично неважка, але людина, яка працює за цим фахом, має бути фізично витривалою. Швачці необхідні хороша зорова координація та точність рухів, швидка реакція, високий ступінь рухливості й чутливості пальців і кистей рук, гострий зір і чітке сприймання кольорів. Під час роботи найбільше навантаження припадає на зоровий, дотиковий та руховий органи. Тому працювати швачками не рекомендується особам із розладом зору та психіки, захворюваннями серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та зниженим слухом.

Підвищені вимоги

Ця професія ставить до стійкості уваги та просторового сприймання. Для якості швацької роботи потрібні наочно-образне й логічне мислення, стійкий емоційний стан, акуратність, сумлінність, працелюбність, старанність і розвинений естетичний смак. Для оволодіння цією професією необхідна підготовка з анатомії й фізіології людини, математики, креслення, образотворчого мистецтва, хімії, фізики та трудового навчання.

Чернігівський професійний ліцей побутуПідвищення кваліфікації, кар’єрний ріст усередині підприємництва, продовження освіти в швейній галузі  – одержання середньої фахової освіти за фахом «Технік-технолог швейного виробництва», вищої освіти за фахом «Інженер-технолог швейного виробництва», «Інженер-конструктор швейного виробництва», «Інженер-викладач швейного виробництва», «Модельєр-конструктор швейного виробництва».Потреба в професії швачка зростає з кожним роком. В м. Чернігові працюють підприємства, які виготовляють жіночий та чоловічий одяг: ЧШФ «Елегант», ТВФ «Сівертекс»,ТК «Стиль»,ЧВФ «Берегиня». Також є можливість створення власної справи – організація швейних малих підприємств, комерційних курсів шиття, індивідуального пошиття вдома. Вірогідність працевлаштування після закінчення навчання досить висока.Середній заробіток за професією швачки залежить від форми власності підприємства, кількості та якості продукції, що випускається, кваліфікації працівника. Взагалі, заробітна плата швачки досить висока.Ризик безробіття – мінімальний. Мати професію швачки – означає людині можливість  отримати гідно оплачувану та стабільну роботу.Отримавши професію швачки можна стати кравцем, закрійником.

Споріднені професії:
– кравець
– закрійник
– вишивальниця
– майстер виробничого навчання
– технолог швейного виробництва.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal