Медичні обмеження та вимоги

Медичні обмеження:

Перукар виконує свою роботу за допомогою нескладного інвентаря, тому головна вимога до виконання роботи – це розвинена моторика рук, пальців рук. Обслуговувати клієнтів протягом змінидоводиться стоячи. Це можливо тільки тоді, коли опорно- руховий апарат та судини знаходяться у бездоганному стані. Робоча поза перукаря більшу частину часу – припідняті плечі іруки, зігнуті у ліктях – такі однобічні та тривалі зусилля викликають у кінці  зміни в тому.
Здорова нервова система, без органічних ушкоджень, нормальний психічний стан ї також необхідною вимогою для роботи перукаря, адже протягом усього робочого дня перукарюнеобхідно спілкуватися з різними людьми. Нервово – психічне напруження, швидкий темп роботи можуть призвести до небажаних конфліктів з клієнтами. Робота з хімікатами (лаки, фарби, фіксатори) може викликати алергічні реакції , особливо у з захворюваннями шкіри, тому однією з головних вимог до стану здоров’я претендента на навчання є наявність здорової шкіри та відсутність різних алергічних реакцій.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:

Робота перукаря, з таким ніжним предметом праці як волосся людини, вимагає добре розвиненої чутливості пальців рук. Дана професія ставить вимоги до розвиненої зорової уяви, добрий окомір.

Образна та оперативна пам’ять допомагають відтворювати складні прийоми виконання зачісок, різні сучасні їх форми. Рухова пам’ять забезпечує утворення трудових навичок. Для перукаря також важливе словесно – логічне мислення. Увага притаманна будь-якій професії, але перукареві необхідно по черзі то концентрувати то розподіляти увагу. Найкраще ця професія підходить для осіб з рухливою нервовою системою, яким постійне спілкування з клієнтом не обтяжлива справа, а навпаки, цілком природна.
Професійно важливою якістю є також спостережливість, а саме стосовно душевного стану клієнта, вміння підтримати бесіду, заспокоїти чимось збуджену людину, а якщо треба бути уважним та терплячим слухачем.

Перукар має бути доброзичливим, уважним, витриманим, добросовісним та акуратним. Справжнього майстра вирізняє бездоганний художній смак, образне мислення, творчий підхід до своєї справи, вміння переконати клієнта. Для перукаря важливо і необхідно завжди мати хороший настрій, дарувати його своїм клієнтам. Не рекомендується вибирати цю професію особам, які помічають за собою неприємні переживання (тривогу, пригнічення) від контактів з новими людьми, кому важко побороти дратівливість, нестерпне ставлення до індивідуальних манер, смаків та особливостей зовнішнього вигляду людей, кого виникає відчуття бридливості від дотику до незнайомих, які можуть бути не зовсім здоровими і молодими.

Неврівноваженість, підвищена імпульсивність, погана регуляція емоційних станів можуть призвести до конфліктної ситуації, що зовсім не відповідає вимогам, які пред’являє сфера обслуговування.

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal