Історія професії “кравець”

Професія «кравець» має дуже стародавню історію і в усі часи вважалася вельми почесною, адже від таланту і смаку кравців залежав зовнішній вигляд як простих городян, так і самих високопоставлених персон.

Простими видами одягу людина користувалася вже в епоху пізнього палеоліту. Про це свідчать результати археологічних розкопок. Середпредметівстародавніх людей, знайденихученими-археологами, буливиявленікам’янішкрибки для обробкитвариннихшкур і кістянішвейніголки.

В якості перших матеріалів для виготовленняодягувикористовувалисяшкуритварин, риб’ячашкіра, трава і листярослин і,навіть, кора дерева. У цей період історії цивілізації костюм виконував лише одну функцію – захист тіла людини від різних дій агресивного йому зовнішнього середовища.

Процес вдосконалення “костюмних” матеріалів спричинив і розвиток самого костюма. Напевно відомо, що в епохунеоліту почали складатися основні типи одягу, який, як це не дивно, існує і не втрачає своєї актуальності і понині.

Цікаво, що в цей історичний період услід за диференціацією людського суспільства виникає і розділення одягу по різним ознакам: статевому, соціальному, майновому.

Ставши складнішим і різноманітнішим, одяг починає набувати нове, раніше невідоме для нього значення. Теперодяг, крім виконання колишніх функцій (захисної, соціально-майнової, релігійної) несе інформацію про естетичні уявлення людей. Красу навколишньої природи первісний кравець прагнув перенести в свої костюми. Він вже не просто задовольнявся виготовленням одягу, але і  досить майстерно її прикрашав.

Докінця XIX століття кравці займалися всіма етапами виготовлення одягу – від проектування моделей до їх пошиття і декорування. Секрети кравецького мистецтва накопичувалися протягом тисячоліть. Проте найбільшого підйому майстерність виробництва одягу досягла з винаходом швейних машин. Механізація всіх швейних процесів призвела до виникнення нових технологій, нових способів обробки одягу і до їх подальшого вдосконалення.

ЧПЛП

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal