Флорист

Флорист –  це фахівець, який займається створенням букетів, композицій, колажів, декоративних картин, оформленням весільних церемоній, ювілеїв та офіційних заходів. Але це не просто дизайнер, який правильно і красиво складає квіткові композиції, як інколи думають. Він ще й художник, що має гарний смак, почуття гармонії і краси.

Флорист працює з живими, штучними квітами, сухоцвітами. Щоб створити дійсно фантастичну роботу, використовують різноманітні  декоративні елементи, аксесуари – стрічки, перлини, намистини, штучні фрукти тощо. Крім того професійний флорист повинен володіти  загальними принципами оформлення інтер’єру відповідно стилістиці. Все це допомагає висококласним флористам творити справжнє мистецтво. Саме тому відбуваються регіональні, національні і міжнародні чемпіонати з флористики.

Місцем роботи флориста є квітковий, весільний салони, студія квітів, квіткова майстерня. Також флористи займаються фітодизайном, озелененням приміщень та ландшафтним дизайном.

ЧПЛП

Основні інструменти:

1. Секаторвикористовується для відрізання товстих волокнистих стеблин та тонких дерев’янистих гілок, наприклад як у троянди. Леза повинні бути гострими, щоб зріз вийшов рівним.
2. Ніж – потрібен для зрізу колючок, листя і відростків з основи стебла, а також для відрізання флористичної піни (оазису).
3. Ножиці –  для відрізання тонких стеблин трав’янистих рослин, тканини та стрічок. Леза повинні бути гострими для того, щоб був рівний чіткий зріз.
4, 5. Клейовий силіконовий пістолет – використовується для склеювання штучного матеріалу в композиції.
6. Клейові стержні.
7, 8. Кусачки для дроту – використовуються для відкушування дроту.
9. Степлервикористовується для скріплення рослинного матеріалу, тканини, декоративної сітки тощо.
10, 11. Плоскогубці – використовуються для зручного закручування дроту при закріпленні стеблин в композиції.
12. Шило – використовується, щоб зробити отвір.

ЧПЛП

Чернігівський професійний ліцей побуту

Флористика як напрям дизайну сформувалася дуже давно. Її історія налічує століття, перші книги, які вчили мистецтву композиції, з’явилися понад 300 років тому. Зрозуміло, з тих пір виникли нові прийоми і техніки, виведені нові сорти квітів. Все це сформувало цілу наука, яка постійно розвивається і вдосконалюється. Багато цікавих ідей народжується з поєднання східної і західної квіткової культури, їх символіки.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal