Новинки книжкової полиці

Щоб осягнути всі дрібні, проте такі важливі нюанси свого часу, потрібно читати якісну художню літературу тої країни, в якій живеш. Ми підготували виставку  творів  українських сучасних письменників, твори яких варто прочитати.

Роль письменника у суспільстві надзвичайно важлива. Письменник – це очі, думки та совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і в той же самий час – формотворчим елементом історичного періоду та його культурного пласту.

Отже, обираючи з доволі багатої сучасної української художньої літератури, ми виділили імена авторів, з творчістю яких, на нашу думку,  варто ознайомитися.

Ці та інші книги сучасних українських та зарубіжних авторів  Ви можете отримати на абонементі бібліотеки ліцею.

ЧПЛП Роздобудько І. Якби/ Ірен Роздобудько. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 256с.Все у Вероніки склалося якнайкраще: вдалий шлюб, кар’єра журналістки… І телебачення наступний крок уперед, та, щоб його зробити, жінці треба повернутися назад, у минуле… 1980 рік, безтурботна дівчинка Ніка, яка ще не зазнала шоку, а отже, не почала затинатися, і сусідський хлопчисько той, що загине завтра. І це не сеанс гіпнозу й не подорож машиною часу це звичайне диво. Якби доросла Ніка знала, чим обернеться її спроба змінити дві дитячі долі…
 ЧПЛП Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна повість/ Ірен Роздобудько; передм. Л.Вороніної. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 240с.Цей сонячний день – останній день її життя, й вона мусить присвятити його собі… Що вона зробить, якщо вона – звичайна молода жінка, життя якої замкнено на простих і зрозумілих речах: дім, робота, чоловік? А всі мрії, бажання і почуття давно вкрилися кригою?
Може, цей останній день стане для неї першим?
 ЧПЛП Роздобудько І. Ліцей слухняних дружин  / Ірен Роздобудько; передм. Л.Вороніної. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 240с. Сюжет нового роману Ірен Роздобудько розгортається навколо ліцею в якому виховують молодих дівчат. Ці дівчата в майбутньому стануть ідеальними дружинами, але тільки для тих, хто заплатить за них найвищу ціну. Дівчина на ім’я Пат – вихованка цього ліцею, яку переконують: усе, що відбувається за межами закладу, не варте уваги, а справжнє життя полягає у покірному служінні своєму майбутньому чоловікові. Та випадкове знайомство із саксофоністом, який завітав до їхнього закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок, відкриває їй очі: те, чому їх навчали, насправді омана, існує інше життя – вільне та прекрасне. Намагаючись відборонити свою свободу, вона втікає з закладу й опиняється на вулиці, до якої зовсім не пристосована. Чи зможе вона вижити у світі, про який нічого не знає?
 ЧПЛП Дара Корній Гонихмарник / Дара Корній; передм. Люко Дашвар; худож. А.Єрьоміна. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2010. – 336с.У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур – заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її родину, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься Кажан? Кажан – Дводушник.Треба мати дуже прозорливе, дуже українське серце, щоби побачити дводушників. Дара Корній – побачила. І не втаїла від нас, читачів, історію, у якій реальне життя переплелося з містикою українських легенд так логічно, що не повірити у це просто неможливо. … Саме про Любов, про боротьбу між Добром і Злом роман Дари Корній «Гонихмарник». Ви читатимете, а над вами витатиме легкий вітерець справжньої української магії…
 ЧПЛП Дара Корній Зворотний бік світла / Дара Корній; передм. Г.Погутяк; худож. В.Котляр. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2012. – 320с.Світло не може існувати без темряви, а інколи вони навіть закохуються одне в одного: Птаха – світла безсмертна, Стриб – темний. А от Мальва ще не визначилася, більше того – дівчина донедавна й гадки не мала про своє покликання і про те, чия кров тече в її жилах. До сімнадцяти років Птаха берегла її як зіницю ока, та вже час її квіточці розпускати пелюстки – чорні чи білі, новонароджена безсмертна обиратиме сама!Зазирніть у чорну душу темного безсмертного – і ви побачите там кохання, яке виточило лють. Сутінки спустилися на світ Чотирьох Сонць, коли лихий Стрибог, стоячи на Дівич-горі, віддавав накази нищити, палити все, що було дорого Птасі – на той час безпорадній дівчинці. Це згодом вона стане найсильнішою зі світлих безсмертних і… пробачить йому, і покохає, і приборкає звіра… Але чому надзвичайну дитину ціною власного життя йому народить звичайна смертна жінка?
 ЧПЛП Дара Корній Зворотний бік темряви / Дара Корній; передм. Г.Погутяк; худож. О.Семякін. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 320с.Юна Мальва, тільки-но здобувши статус безсмертної, змушена йти у світ темних, і невідомо, чи витримає вона гідно це випробування. Як і герой «Варти» Сергія Лук’яненко, Мальва мусить обрати бік сили. Знання безсмертної зростають із кожним днем, і темний бік приваблює своєю силою й обіцянками цілковитої влади, адже її батько Стрибог – наймогутнішій темний. Але на світлому боці у неї залишилися близькі люди та коханий… Від того, чи витримає Мальва випробування, залежить доля багатьох світів, однак не варто недооцінювати підступність темної сили…
 ЧПЛП Гербіш НадійкаТеплі історії до кави / Гербіш Надійка. – Брайт Букс, 2012.- 168с.У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.
Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.
ЧПЛП Марина і Сергій Дяченки.Олена й Аспірин. – Вінниця: ПП «Видавництво «Теза», 2006. – 352с.Олена падає на Аспірина, як сніг на голову. Він намагається здихатись її, позбутись обов’язків, що заклопочуть його безтурботне життя, позбутись Олениного іграшкового ведмедика, який розриває на друзки тих, хто погрожує хазяйці.
Олена шукає брата. Зустрітися їм допоможе музика — одна-єдина мелодія-заклик, мелодія, що триває 173 хвилини і відкриває щілину між світами. Якщо Олена вивчиться віртуозно грати на скрипці. Якщо збереже чарівні струни. Якщо порятується від спецслужб, які полюють на неї й на Мишка. Якщо Олена без жодної помилочки, вклавши всю душу, заграє мелодію переходу. Якщо Аспірин не буде глухим до неї.

 

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal