Ці неслухняні батьки!

Стосунки з батьками – це складна річ. Наші батьки люблять нас, і ми, звичайно ж, любимо їх не менше. Але коли донька чи син виростають, проблем у взаєминах не уникнути. У всіх і завжди були і будуть дрібні розбіжності і непорозуміння в спілкуванні з батьками: адже наше життя швидко змінюється, змінюються наші ролі і інтереси, змінюється сам стиль життя. Найчастіше саме через це відбуваються суперечки та псуються наші стосунки з батьками.  Коли стосунки зіпсовано нам починає не вистачати уваги ми починаємо сердитися на батьків (ми хочемо, щоб про нас більше думали і рахувалися з нашою думкою, але, тим не менш, самі відкидаємо будь-яку пропозицію батьків. Ми хочемо, її почути, але не слухаємо її, ми відразу ж відкидаємо будь-яку пропозиції і робимо все навпаки).

Для того, щоб налагодити стосунки з батьками:

  • Потрібно прислухатися до думки близьких тобі людей (вони зрозуміють, що їх думка для тебе є важливо і почнуть рахуватися з твоєю).
  • Не слід відштовхувати від себе батьків, треба бути до них ближче (треба показувати, що ти про них турбуєшся, тоді вони зрозуміють, що ти їх цінуєш).
  • Скажіть їм про те, чого вам їх не вистачає (можливо вони не розуміють, що переживаєте).
  • Поділіться з вашими батьками однієї з важливих таємниць (може бути, у відповідь на це і вони розкажуть вам що-небудь не менш важливе, і ви зрозумієте, що звинувачуючи їх в неуважності, ви робили велику помилку).
  • Беріть ініціативу в свої в руки (кличте батьків піти з вами в кіно, кафе, не чекайте запрошення від них. Можливо, вони так втомлюються на роботі, що забувають про все на світі).
  • Допомагайте батькам (раптом, вся причина в тому, що вони нічого не встигають).

 

І головне, пам’ятайте: що спілкування за допомогою діалогу – найкращий лікар стосунків!

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal