Усний журнал «Нашого цвіту по усьому світу»

Чернігівський професійний ліцей побуту
Якщо буде світло в душі, буде краса в людини,
Якщо є краса в людини, буде гармонія в домі
Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації,
Якщо є порядок у нації, буде мир у світі.

14.03.2016 року у Чернігівському ліцеї побуту була проведена відкрита виховна година у формі усного журналу «Нашого цвіту по усьому світу» класним керівником Лоханською Л.С.(викладач української мови та літератури).

Виховання учнівської молоді – дуже відповідальна справа. Перед класним керівником постає багато складних і водночас важливих завдань. Як виростити гармонійну особистість, на які моральні цінності зорієнтувати дитину? Як підтримати допитливість учнів і зробити процес виховання цікавим і бажаним? Як зберегти і примножити доброту, людяність, любов до рідної землі, повагу до держави та людей? Для вирішення цих проблем Лариса Сергіївна підішла творчо і змістовно. Вона обрала тему виховної години таку, де протягом всього заходу була можливість формувати патріотичні та громадянські якості особистості учня засобами національно – патріотичного виховання.

У вступному слові Лариса Сергіївна сформулювала тему заходу, з акцентувала увагу на українцях-емігрантах, які пишаються своїм походженням і присвячують свої досягнення Батьківщині. Успішна держава – це успішні громадяни, які сповнені національної свідомості, любові до рідного краю, свого народу, шанобливого ставлення до його культури, традицій та звичаїв, горді за свою землю.

Для емоційного налаштування педагог запропонувала присутнім пригадати, як вітаються представники різних країн: Індії, Китаю, Японії, Малайзії, Португалії.

Перша сторінка усного журналу «Листи здалеку» розгорнулась у вигляді гри: отримавши листи з пазлами та склавши їх, треба було назвати країну з чисельною українською діаспорою.

На другій сторінці «Секрети життєвого успіху» учні визначили три найважливіші на їхню думку, чинники успіху, аргументували свій вибір. Класний керівник вміло використала позитивні приклади і залучила учнів у різноманітні форми дискусійної роботи, які вплинули ще більше на розуміння сутності патріотизму. В дискусії народжувалась істина, де учні ідентифікували себе з українським народом, у них посилилось бажання жити в Україні, розбудовувати свою країну, працювати на її благо, захищати її; володіти державною мовою; визнавати пріоритети прав людини, поважати свободу, демократію, справедливість.

Збагачення учнів патріотичними почуттями відбувалось в процесі всього виховного заходу. З метою надання більшої емоційної привабливості класний керівник використовувала яскравий фактичний матеріал, позитивні приклади патріотизму відомих історичних та культурних діячів, героїв,справжніх патріотів країни.

«Успішні українці-емігранти» – третя сторінка усного журналу – представила – Топ – 5 найуспішніших людей, які пишаються своїм українським походженням. Без сумніву, після перегляду змістовного відеоряду учні та всі присутні пройнялися почуттям гордості за досягнення українського народу. Знайомство з науковим внеском наших вчених, з високохудожніми роботами майстрів кіно, зі світовими спортивними результатами сприяє вихованню в учнів патріотичних якостей, формуванню в них високого громадянського ідеалу. Під час таких виховних годин учні відкривають для себе нових сучасників, які стали взірцем патріотичного служіння Батьківщині.

На четверту сторінку «Нашого цвіту по усьому світу» запросила бібліотекар ліцею Віра Миколаївна з оглядом книжкової виставки.

Особливо учениць – майбутніх швачок – зацікавила книга про модельєра Михаїла Вороніна. Саме він створив найбільший у світі фрак 500 -го розміру, цей факт занесений до книги рекордів Гінеса.

У заключному слові Лариса Сергіївна наголосила на тому, що не варто нести свої мрії в інші світи, а краще, згуртувавшись, збудувати таку державу, де б усім було комфортно:

Земле рідна! Мозок мій світліє,
І душа ніжнішою стає,
Як твої сподіванки і мрії
У життя вливаються має. (В.Симоненко)

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Ви можете залишити комментарі, чи гіперпосилання на Ваш сайт.

Залишити коментарій