Я – українець, я – європеєць

В усіх куточках нашої планети – з різноманітною природою, культурою, звичаями – люди однаково, з любов’ю і трепетом, ставляться до краю, який звуть Батьківщиною. Завжди край, де людина народилась і виросла,наймаліший її серцю. Поетеса Ліна Костенко писала:

… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори, усе моє,
все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори…

Справді, прекрасна наша Україна. Сьогодні багато сперечаються про її майбутнє. Одні пророкують українцям світле життя у складі Євросоюзу. На думку інших, нам ніколи не досягти рівня Європи.
А ми стверджуємо: Україна – європейська держава. Географічно знаходиться у Європі. Має з нею глибокі політичні, економічні, історичні зв’язки.
Князя Ярослава Мудрого називали «тестем Європи», поріднитися з ним було великою честю. Його доньки були дружинами королів. Так, Анна була дружиною короля Франції Генриха ІІ. А після смерті чоловіка сама правила державою.
Богдан Хмельницький у часи свого гетьманування встановив і підтримував дипломатичні відносини з багатьма країнами Європи, які визнавали Україну як суверенну державу.
Сьогодні Україну як незалежну суверенну державу визнали 174 країни світу.
Українці в світі сьогодні, як і колись, обіймають високі державні посади, підкорюють світ кіно, музики і технологій, здійснюють наукові відкриття. То ж впевнено можна стверджувати, що їхні досягнення є надбанням європейської і світової цивілізації.
Максим Березовський, “український Моцарт”, композитор, співак, чиє ім’я викарбували золотими літерами на мармуровій дошці Болонської академії поруч з ім’ям Моцарта.
Кінорежисер, художник, класик світового кінематографу Олександр Довженко. У світі його шанують за великі українські фільми «Звенигора», «Арсенал», а найбільше – за фільм «Земля».
Народна художницяКатерина Білокур. Про неї Пабло Пікассо сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!».
Танцівник балетуСерж Лифар. Його і сьогодні називають богом танцю.Сержвідмовився від громадянства Франції. «Я українець і цим пишаюся», – відповів геній на пропозицію Шарля де Голля. За заповітом, на його надгробку всього чотири слова – Серж Лифар з Києва.
Марія Башкирцева- французька художниця українського походження. Вона стала першою жінкою-художницею, чиї картини потрапили до Лувру.І сьогодні уФранції для молодих художників існує нагорода імені Марії Башкирцевої.
Розробки Юрія Шаргея-Кондратюка в галузі космонавтики і ракетобудування високо цінують у світі. Він розрахував траєкторії польотів до Місяця та планет. До Марсу люди також полетять трасою Шаргея-Кондратюка.
Харків’янин Ілля Мечников ще 1908 року отримав Нобелівську премію. Він вперше запропонував рецепт йогурта як ліків і довів корисність кисломолочних бактерій.
Мікробіолог з Прилук Зельман Ваксман, емігрувавши до США, виділив ряд антибіотиків, без яких важко уявити сучасну медицину. За своє відкриття був удостоєний Нобелівської премії.
Виходець із Бердянська Володимир Хавкін винайшов вакцину проти холери і чуми, врятувавши життямільйонам людей.
Львів’яни Йоган Зег та Іґнаци Лукасевич винайшли першу у світі гасову лампу, якою і у XXI столітті користується третина людства.
Наш земляк Петро Прокоповичстворив конструкцію рамкового вулика, щоб отримувати мед, не знищуючи бджіл. Завдяки його відкриттю бджільництвостало галуззю сільського господарства.
Україна – європейська держава з багатою історією і традиціями. Загальнолюдські, європейські цінності є також і національними цінностями українців: з повагою ставитися до людей, бути відповідальним громадянином, сумлінно виконувати свої обов’язки.
То що ж українці прагнутьзнайти у Європі? Чисте довкілля? Високий рівень життя, освіти, культури? Та, мабуть, усе це треба створювати тут, на Батьківщині, у своєму краї.
Педагоги та учні Чернігівського професійного ліцею побутурозуміють, що щаслива і успішна та людина, яка міцно стоїть на рідній землі. Щобзмінити країну і жити за європейськими стандартами, перш за все треба змінюватися кожному з нас:
• Дарувати радість тим, хто поруч. Учні ліцею відвідують вихованців притулку «Надія» та школи-інтернату. Стрижуть їх, збирають речі та подарунки, влаштовують веселі розваги.
• Підтримувати чистоту там, де живемо.Учні і педагоги прибиралитериторіюбіля ліцею, прибиралитериторію у міському парку відпочинку. Провели екологічну акцію з прибирання зеленої зони мікрорайону.
• Бути патріотом. Патріотизм починається з усвідомлення людиною власної відповідальності за долю країни. У ліцеї відбуваються заходи, які показують красу нашої землі, її талановитих людей, прищеплюють любов до традицій нашого народу, бажання жити і працювати на Батьківщині.Наприклад, у ліцеї відбувся флеш-моб до Дня вишиванки.
Щороку 9 листопада, у День української писемності і мови, у читальній залі бібліотеки учні пишуть Диктант національної єдності.
Українська тематика є провідною у дипломних проектах випускників. Колекції одягу, флористичні композиції, виготовлені учнями ліцею, милують око глядачів і нікого не лишають байдужим.
• Долучатися до волонтерства.З початком бойових дій на сході країнибрали участь у благодійних ярмарках «Зимовий спальник для кожного вояка Чернігівщини», «Святий Миколай – воїнам АТО», виготовляли маскувальні костюми та теплу білизну для бійців АТО, виготовляли маскувальну сітку для воїнів 92 бригади (м. Славутич).
4 грудня 2016 року, напередодні Міжнародного дня волонтера, у нашому ліцеї відбувся Молодіжний волонтерський форум «Час обрав нас», у якому взяли участь близько 300 волонтерів Чернігівщини.
Педагоги та учні ліцею прагнули зробити цей захід по-справжньому святковим і незабутнім. Відкрили форум яскравою концертною програмою, яку підготували керівники гуртків ліцею зі своїми вихованцями.Протягом дня учасники заходу брали участь у майстер-класах, які проводили педагогиліцею.
Майстри виробничого навчання та учніпровели акцію «Святковий настрій волонтеру». Протягом дня вони робили стрижки, зачіски, манікюр усім бажаючим.
Іван Франко писав:Шукай краси, добра шукай!

Вони є все, вони є всюди.
Не йди в чужий за ними край,
Найперш найди їх у своїй груди.

Ми всі разом творимо майбутнє України. Яким воно буде залежить від нас. Не варто чекати, що хтось, колись зробить процвітаючою нашу державу, а її громадян заможними. Вже сьогодні треба багато працювати, бути відповідальним за свої вчинки. І тоді з гордістю можна сказати: «Я – українець, я – європеєць».

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal