“Я – українець, я – європеєць”

Чернігівський професійний ліцей побуту
22 грудня відбувся інтернет-форум «Я – українець, я – європеєць». Бібліотечний актив нашого ліцею представляла Оксана Васильєва, учениця групи 12ПМ-16.Головна думка її виступу: Україна – європейська держава. Має глибокі політичні, економічні, історичнізв’язки з країнами Європи від часів України-Руси і до сьогодення.

Українці в світі сьогодні, як і колись, обіймають високі державні посади, підкорюють світ кіно, музики і технологій, здійснюють наукові відкриття. То ж впевнено можна стверджувати, що їхні досягнення є надбанням європейської і світової цивілізації. Світ знає імена Максима Березовського, Олександра Довженка, Катерини Білокур, Сержа Лифаря, Марії Башкирцевої, Юрія Шаргея-Кондратюка, ВолодимираХавкіна, Петра Прокоповича та інших славних синів і доньок України.

Чернігівський професійний ліцей побуту

Україна – європейська держава з багатою історією і традиціями. Загальнолюдські, європейські цінності є також і національними цінностями українців: з повагою ставитися до людей, бути відповідальним громадянином, сумлінно виконувати свої обов’язки.

Педагоги та учні Чернігівського професійного ліцею побутурозуміють, що щаслива і успішна та людина, яка міцно стоїть на рідній землі. Щобзмінити країну і жити за європейськими стандартами, перш за все треба змінюватися кожному з нас.

 

Дарувати радість тим, хто поруч. Учні ліцею відвідують вихованців притулку «Надія» та школи-інтернату. Стрижуть їх, збирають речі та подарунки, влаштовують веселі розваги.

Підтримувати чистоту там, де живемо. Педагоги та учні ліцею проводять акції з прибирання територіїбіля ліцею, з прибирання зеленої зони мікрорайону. Також брали участь у прибирання територіїміського парку відпочинку.

Бути патріотом. Патріотизм починається з усвідомлення людиною власної відповідальності за долю країни. У ліцеї відбуваються заходи, які показують красу нашої землі, її талановитих людей, прищеплюють любов до традицій нашого народу, бажання жити і працювати на Батьківщині.

Щороку, 9 листопада, у День української писемності і мови, у читальній залі бібліотеки учні пишуть Диктант національної єдності.

Українська тематика є провідною у дипломних проектах випускників. Колекції одягу, флористичні композиції, виготовлені учнями ліцею, милують око глядачів і нікого не лишають байдужим.

Долучатися до волонтерства.З початком бойових дій на сході країнибрали участь у благодійних ярмарках «Зимовий спальник для кожного вояка Чернігівщини», «Святий Миколай – воїнам АТО», виготовляли маскувальні костюми та теплу білизну для бійців АТО, виготовляли маскувальну сітку для воїнів 92 бригади (м. Славутич).

4 грудня 2016 року, напередодні Міжнародного дня волонтера,у нашому ліцеї відбувся Молодіжний волонтерський форум «Час обрав нас», у якому взяли участь близько 300 волонтерівЧернігівщини.

Педагоги та учні ліцею прагнули зробити цей захід по-справжньому святковим і незабутнім. Відкрили форум яскравою концертною програмою, яку підготували керівники гуртків ліцею зі своїми вихованцями.Протягом дняучасники заходу брали участь у майстер-класах, які проводили педагогиліцею.

Чернігівський професійний ліцей побуту

Майстри виробничого навчання та учніпровели акцію «Святковий настрій волонтеру». Протягом дня вони робили стрижки, зачіски, манікюр усім бажаючим.

Ми всі разом творимо майбутнє України.Яким воно буде залежить від нас. Не варто чекати, що хтось, колись зробить процвітаючою нашу державу, а її громадянзаможними.Вже сьогодні треба багато працювати, бути відповідальним за свої вчинки. І тоді з гордістю можна сказати: «Я – українець, я – європеєць».

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Ви можете залишити комментарі, чи гіперпосилання на Ваш сайт.

Залишити коментарій