Історія

Чернігівський професійний ліцей побуту створено 20 вересня 1962 року наказом Міністерства легкої і текстильної промисловості СРСР, як школа ФЗН, з метою підготовки кадрів робітничих професій для одного з найбільших підприємств текстильної промисловості України – Чернігівського камвольно – суконного комбінату (КСК). Коридори і аудиторії школи ФЗН наповнилися шумом перших учнів – їх було 265. Молодь готували для основних професій КСК.

Чернігівський професійний ліцей побуту
Навчатися в ФЗН КСК було престижно, і бажаючих стати текстильниками було дуже багато. В перший навчальний рік набрали 10 груп. Швидко і цікаво пролетів рік навчання, і вже в листопаді 1963 року відбувся перший випуск.
В період 1962 – 1963 року в школі ФЗН був змонтований ланцюжок 200 камвольних веретен, на якому учні виробили 10 тон камвольної пряжі вперше на Україні.

Чернігівський професійний ліцей побутуШкола готувала робітничі кадри, а на комбінаті встановлювали обладнання, добудовували цехи. Всім учням необхідно було проходити практику, робітничих місць не вистачало. На прохання КСК допомогти практикантам відгукнулись багато підприємств Білорусії, Росії, Закавказьких республік, і 300 чоловік молодих робітників проходили практику в Мінську, Тбілісі, на Підмосковних підприємствах.

1967 рік – важливий в житті комбінату, закінчилось будівництво, виникла необхідність у все більшій кількості робочих місць, і з кожним роком училище випускало все більше і більше робітників. Серед них багато хто прийшов працювати майстрами в рідні стіни училища. В повсякденній, кропіткій роботі непомітно сплинув час. Починається відлік другого десятиріччя училища. Одна з основних задач в цей час в училищі – якісна підготовка молодих кадрів.
Друге десятиліття проходило в старій будівлі училища, тіснота, в одному приміщенні тіснилися з нами технікум і вечірня школа. Всі працювали з ентузіазмом, не рахувались з вільним від роботи часом.Чернігівський професійний ліцей побуту
За роки мінялись назви з 1962 по 1975 – школа ФЗН, з 1975 – 1978 рік – ПТУ. Училище входило в структуру КСК і являлось цеховою організацією і з 1978 року – училище перейменоване в МПТУ № 20 і включене в систему профтехосвіти, з 1984 року училище носило назву СПТУ № 13.
Контингент учнів постійно збільшувався, навчальний заклад набирав потужностей, тому в 1982 році побудовано сучасний комплекс на 600 місць, який включає в себе навчальний, навчально-виробничий та культурно-побутовий корпуси.Чернігівський професійний ліцей побуту
Йшли роки, змінювались назви, проте завжди залишався незмінним дух творчості та бажання щогодини віддавати свою майстерність, знання дітям.
В 1983 році училищу випала нагода навчати текстильним професіям дівчат Монгольської Народної республіки. Монгольські учні бережно відносились до національних традицій своєї країни, але й поважали традиції українського народу.
Чернігівський професійний ліцей побутуВ той час активно працював музей інтернаціональної дружби. Зміцнювалися зв’язки з текстильними училищами союзних республік. Проводилися заходи з в’єтнамськими і монгольськими громадянами в Клубі інтернаціональної дружби ″ Планета ″.
Враховуючи вимоги часу, курс держави на ринкову економіку, реформування галузей промисловості, педагогічно-інженерний колектив спрямував зусилля на розширення своєї діяльності. Так поступово училище текстильного профілю починає розвиватися як училище текстильно-швейного профілю. З 1989 року до колективу текстильного училища влився колектив швейного училища, який знаходився на правах цехової організації швейної фабрики. З цього ж року училище почало готувати робітників для швейну фабрику Чернігова і фабрики КСК Відкриваються ліцензії на впровадження освітньої діяльності з таких професій:
– оператор швацького устаткування;
– швачка, кравець.
Чернігівський професійний ліцей побутуВеликий вклад в становлення і розвиток училища внесли перший директор ФЗН Власенко Катерина Лазарівна, директори Сафронова Ніна Миколаївна (1971-1979 pp.), Куліда Валерій Георгійович (1979-1984 pp.), викладач спецдисциплін, Заслужений працівник освіти УРСР Предтеченська Ярослава Іванівна, „Відмінник профтехосвіти СРСР” Джола Анатолій Герасимович та інші.
Знаменною подією стала реорганізація навчального закладу. З 1 січня 2003 року наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2002 року №725 шляхом реорганізації ПТУ №13 м. Чернігова створено Чернігівський професійний ліцей побуту.
Чернігівський професійний ліцей побутуПід керівництвом директора Копистко Тамари Миколаївни діяльність навчального закладу була спрямована на відкриття нових професій, що користуються попитом на ринку праці.
Ініціативна, наполеглива, сповнена ентузіазму і натхнення Тамара Миколаївна Копистко більше ЗО років працює в ліцеї побуту. Свій трудовий шлях в колективі навчального закладу вона розпочинала з майстра виробничого навчання. Потім 9 років була заступником директора з навчально-виховної роботи. З 2001 року очолює Чернігівський професійний ліцей побуту. Тамара Миколаївна має державні та відомчі нагороди. Вона вміло спрямовує інженерно-педагогічний колектив на виховування в учнів принципів загальнолюдської моралі, патріотизму, доброти, працелюбності, культурно-національних та духовних цінностей.За роки існування ліцею підготовлено більше 15 тисяч кваліфікованих робітників для концерну „Чексіл” ВАТ Чернігівської швейної фабрики „Елегант”, ЗАТ ТК „Стиль”, ЗАТ Чернігівської взуттєвої фабрики „Берегиня”, ЗАТ ТФ „Сіверянка”, ЗАТ „Локон”, КП „Завиток”, ТОВ „Ірбіс” та інших підприємств м. Чернігова та області.

Чернігівський професійний ліцей побуту

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal