Чому підлітки брешуть.

Як боротися з брехнею у підлітка 

Підлітковий вік – це досить проблемний період у житті людини. У цей час починається статеве дозрівання, молодий організм росте дуже швидко, відбувається процес становлення особистості та психологічного розвитку. Підлітки хочуть зрозуміти, ким є насправді, і намагаються здаватися краще в очах оточуючих.

Чому підлітки брешуть 

Усі батьки мріють виростити своїх дітей чесними і порядними людьми, але багато з них стикаються з дитячою брехнею. Найчастіше це відбувається в підлітковому віці. Щоб побороти це неприємне явище, необхідно виявити справжню причину брехні.

Коли дитина підростає, у нього з’являється бажання стати самостійним і менше залежати від батьків. Це нерідко стає причиною брехні. Дитина намагається створити власний простір, тому зберігає свої секрети.

Багато дітей брешуть, щоб утвердитися в якості лідера серед однолітків. Вони придумують небувалі історії, щоб заробити авторитет. Але така брехня занадто швидко входить в звичку, тому діти починають обманювати не тільки друзів і однокласників, а й батьків.

Якщо ви помітили, що ваше чадо бреше – це сигнал про те, що в його світі не все гладко. Вам варто переглянути власну поведінку. Батьки є прикладом для своїх дітей, тому ніколи і не за яких обставин не брешіть на очах про дитину.

Можливо, підліток бреше, тому що йому не вистачає вашої уваги. Встановіть з ним довірчі відносини, частіше цікавтеся його життям і діліться своїми секретами. Він повинен зрозуміти, що може вам повністю довіряти.

Якщо дитина бреше, щоб уникнути покарання, можливо, ваші методи виховання занадто суворі. Не будьте надто суворі, щоб підліток не боявся вас. Він повинен розуміти, що всі покарання не перебільшені, а справедливі.

Будьте щирими і чесними зі своїми дітьми, більше розмовляйте з ними, і вони завжди будуть говорити вам тільки правду.

Для того, щоб боротися з брехнею, потрібно спершу виявити її причини, а тоді вже діяти. Спробуйте побачити ситуацію очима дитини. Покажіть, що готові її вибачити.

Ваші дії на майбутнє

1. На брехню реагуйте спокійно, уникайте надміру емоцій та фізичних покарань; Переконайте дитину, що мама і тато найближчі друзі. Розповідайте, що «навіть як що ти нашкодив, кажи, бо за правду сварити не буду», коли бачите що починають обманювати, можна обійняти і сказати, що «мама тобі довіряє, тому не бійся, скажи як то таке сталось…»

2 .Спільне вирішення проблеми: намагайтеся знайти причину брехні, разом придумайте інший вихід із ситуації.

3. Хваліть дитину, коли вона каже правду, особливо, коли це вимагає від неї певних зусиль і внутрішньої боротьби.

4. Пам’ятайте про презумпцію невинності. Не робіть поспішних висновків, коли вину дитини не встановлено. Це може травмувати дитину і надалі вона розцінюватиме вас як несправедливу особу.

5. Подавайте добрий приклад. Дитина дуже чутлива до інших людей, особливо, коли вони вчать її говорити правду, а самі іноді брешуть.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal