Про бібліотеку

Бібліотека Чернігівського професійного ліцею побуту з дня заснування була і залишається важливим структурним підрозділом навчального закладу, де зосереджено і постійно поповнюється фонд художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.

Бібліотека прагне якнайповніше забезпечувати навчально-виробничий та навчально-виховний процес, сприяти якісній професійній підготовці учнів,  процесу соціальної адаптації молоді, формуванню їх світогляду через розширення кола своїх послуг, полегшення доступу користувачів до бібліотечних фондів. Необмежений доступ до інформації, всебічне використання різноманітних інформаційних ресурсів сприяють виконанню поставлених завдань.

Бібліотека має просторий читальний зал на 34 робочі місця, книгосховище, абонемент. Станом на 1 січня 2013 року загальний фонд бібліотеки становить 40395 примірників. Фонд бібліотеки постійно поповнюється новими виданнями: художньою, науково-пізнавальною, галузевою, педагогічною, методичною літературою. Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК.

Сьогодні бібліотека обслуговує 586 читачів. Це – учні, викладачі, працівники ліцею.

Розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі виставки: «Профтехосвіта України ХХІ століття», «Професії нашого ліцею», «Україно моя! Ти прекрасна і вічно жива», «Маленька частка України – Чернігівщина моя», «Вічний як народ», «Право від людини і для людини», «Літературний календар», «Здоровому – все здорово!», «Земля – наш спільний дім». 

Проводиться робота зі створення електронних каталогів та картотек, які  дають можливість протягом короткого часу та в повному обсязі надати користувачеві інформацію про наявність окремої книги в фонді бібліотеки. Бібліотека має алфавітний та систематичний каталоги.

Бібліотека ліцею тісно співпрацює з педагогічним колективом, допомагає в підборі тематичних матеріалів, періодики та методичної літератури.

Одним з важливих напрямків в роботі бібліотеки є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про роботу бібліотеки, про правила користування книгами та правила їх збереження. Ефективними технологіями масової роботи нашої бібліотеки є вікторини, презентації книг, книжкові виставки.

Важливим завданням бібліотеки є виховання бібліотечно-бібліографічної культури учнів. Це виховання культури роботи з книжкою, уміння користуватися абонементом і читальним залом, уміння користуватися довідковою літературою, періодикою, картотеками, каталогами тощо.

Головна мета бібліотеки – повноцінне інформаційне забезпечення навчально-виховного, навчально-виробничого процесів. Бібліотека покликана забезпечити надходження інформації й активізувати її з метою розширення бази знань кожного окремого учня й озброїти учнів навичками роботи з інформацією. У цьому ми вбачаємо пріоритетне завдання нашої бібліотеки в її подальшому розвитку.

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal